Svetainės užkrovimo greitis. Kodėl tai svarbu?

Kuriant svetainę svarbu skirti pakankamai dėmesio svetainės užsikrovimo greičiui ir iš anksto apgalvoti kaip bus optimizuojama svetainė. Puslapio užsikrovimo greitis  – vienas iš faktorių įtakojančių ne tik vartotojo patirtį (UX) (kuo svetainė greitesnė, tuo ji patrauklesnė vartotojui) bet ir svetainės poziciją Google paieškos variklyje. Google geriau reitinguoja greitai užsikraunančias svetaines.

Svetainės užsikrovimo greitis priklauso nuo daugelio dalykų, kuriuos galima suskirstyti į dvi grupes. Pavadinsime juos vidiniais ir išoriniais faktoriais. Išoriniai faktoriai (duomenų perdavimo greitis) – tai gali būti lėtas interneto ryšis, nekokybiškas svetainių talpinimas. Vidiniai faktoriai (puslapio dydis) – tai klaidos, blogai parašytas kodas ar netinkamai sudaryta svetainės struktūra dėl kurių svetainės puslapiai yra dideli ir yra daug kraunamų elementų.

Naršyklei reikia laiko užkrauti visą puslapio kodą. Ji turi užkrauti HTML failus, failus kur aprašomi stiliai, skriptų failus, paveikslėlius, nuotraukas ir kitus media failus jeigu tokie yra.

Taip pat svetainės užsikrovimo greitis tiesiogiai susijęs su HTTP užklausų kiekiu (tai yra kiek kartu kreipiamasi į serverį). Kuo daugiau failų ir nuotraukų, tuo daugiau užklausų. Kuo daugiau užklausų, tuo svetainės greitis mažės.

Keletą patarimų kaip galima pagerinti svetainės užsikrovimo greitį:

  1. Optimizuoti paveikslėlius
  2. Naudoti spartinančiąją atmintinę (cache memory)
  3. Optimizuoti CSS
  4. JavaScript failai turėtų užsikrauti po to kai užsikrovė visas puslapis.
  5. Sumažinti užklausų į serverį kiekį

Dabar vartotojas nori matyti modernią, įdomią, išsiskiriančią iš  kitų svetainę. Siekiant išsiskirti yra pridedami sudėtingi elementai, kurie paveikia užsikrovimo greitį.

Palyginus su 2010 metai  dabar yra naudojama labai daug nuotraukų ir paveikslėlių, dėl ko išaugo tinklapių dydis. Remiantis portalo httparchive.org statistika nuo 2010 metų vidutinis interneto tinklapio dydis išaugo nuo 702 kB (2010 metais) iki 2232 kB (2016 metais).

Šiek tiek įdomios statistikos

Interneto tinklapių užsikrovimo greičio vertinimo portalas Pingdom surinko statistiką svetainių, kurios naudojosi jų paslaugomis, taigi:

  • Vidutinis užsikrovimo greitis – 5 sekundžių
  • Vidutinis svetainės dydis – 3 Mb
  • Vidutinis nuotraukų kiekis – 42
  • Vidutinis užklausų į serverį skaičius – 89

Šita statistika parodo kad dar nemažai svetainių yra pakankamai lėtos, neoptimizuotos ir užima nemažai vietos.

Jei Jums atrodo kad svetainė dirba nepakankamai greitai, yra portalai kur galima pasitikrinti svetainės užsikrovimo greitį. Štai keli: WebPageTest, Pagespeed Insights, Pingdom Website Speed Test, GTMetrix. Arba susiekite su Mumis, kartu pažiūrėsime ir sugalvosime kaip galima optimizuoti jau esamą svetainę arba padėsime Jums sukurti naują, šiuolaikišką bei optimizuotą svetainę.

X