Pandu Nayak, „Google“ viceprezidentas atsakingas už interneto paieškos veiklą, sako, kad patobulinimai atliekami siekiant, kad sistema geriau suprastų vartotojų užklausas.

Anot jo, pakeitimas, apimantis naują kalbos analizės metodą, turėtų paveikti maždaug vieną iš 10 paieškų.

JAV milžinė nutarė patobulinti savo paieškos sistemą, pridėdama naują kalbos analizės būdą. Kompanija šiuo metu vykdomus pokyčius apibūdina kaip bene didžiausią svetainių reitingavimo algoritmo pakeitimą per pastaruosius penkerius metus.

„Financial Times“ žiniomis, „Google“ pradėjo atnaujinti programinę įrangą savo duomenų centruose prieš kiek daugiau nei savaitę. Pradėta nuo pakeitimų, kurie daro įtaką paieškai, vykdomai anglų kalba. Dabar nauja analizės technologija po truputį pritaikomi ir kitoms kalboms.

Šiam paieškos sistemos atnaujinimui „Google“ pirmą kartą panaudojo kompanijos mokslininkų pernai atlikto natūralios kalbos apdorojimo tyrimo rezultatus. Šis tyrimas, beje, iškart po jo paskelbimo, atkreipė visos dirbtinio intelekto (DI) bendruomenės dėmesį, mat JAV milžinės mokslininkai pirmą kartą parodė, kaip kompiuterinė sistema gali suprasti ne tik pavienius žodžius, bet ir kontekstą.

„Google BERT“

Iki šiol „Google“ algoritmas išskirdavo svarbiausius žodžius paieškos užklausoje, ir nepaisė daugelio mažesnių ar bendrų žodžių arba pridėdavo juos tik kaip papildomą parametrą. Tai leido paieškos varikliui susitelkti į užklausos esmę, bet vartotojai paprastai gaudavo atsakymą, sudarytą pagal daugybę kitų panašių užklausų. Jeigu vartotojo užklausa būdavo netipinė, jis dažnai likdavo nesuprastas ir gaudavo tik krūvą nuorodų, kuriose galbūt slypi atsakymas.

Naujasis kalbos analizės metodas, pavadintas BERT, užuot skaitęs užklausos žodžius paeiliui ir atskirai, analizuoja juos visus tuo pačiu metu – įskaitant jungtukus ir kitus mažiau reikšmingus žodžius, kurių sistema anksčiau nepaisė.

X